KONTAKT

Anders

anders@equipnor.se

Ansvarsområde:
• Maritim utrustning
• Dykutrustning
• Taktiska bärsystem
• Ballistiskt skydd
• Ramavtal
• Samarbetsavtal

Jon

jon@equipnor.se

Ansvarsområde:
• Vapen
• Ammunition
• Elektro-optik | Bildförstärkare | Termisk | SWIR
• Kommunikations- & Navigationsutrustning
• Markrobotar & UAV
• Optik

Lars

lars@equipnor.se

Ansvarsområde:
• Utrustning för räddningstjänst och krisberedskap
• Personlig skyddsutrustning
• K9 - Hundekipage
• Utrustning för vertikal access
• M.O.E (method of entry)
• Vätskesystem/ vattenrening

Christian

christian@equipnor.se

Ansvarsområde:
• CBRNe
• Fordon
• OEM

Andreas

andreas@equipnor.se

Ansvarsområde:
• Lager / Logistik
• Reklamationsärenden

Marcus

marcus@equipnor.se

Ansvarsområde:
• Projekttkoordinator
• Frakt | ITAR | ISP

Amanda

amanda@equipnor.se

Ansvarsområde:
• Projektkoordinator
• Säljsupport
• Uniformssystem/funktionsplagg
• Ramavtal fotbeklädnad

Jonas

jonas@equipnor.se

Ansvarsområde:
• Teknisk dokumentation
• Säljstöd
• Affärsutveckling
• Marknadsföringsfrågor
• Distribution mot ÅF